Türk Dünyası Coğrafyası
Yeni
Barkod
9786258182095
Yayınevi

ÜRÜN AÇIKLAMASI

 Yeryüzünde geniş bir alana yayılmış olan insanlar farklı dil, din ve kültüre sahiptirler. Aynı dil, din ve kültürü paylaşan insanlara millet denir. Milletlerin üzerinde yaşadıkları coğrafya ile kurulan ülkenin ve medeniyetlerin ömrü arasında sıkı bir ilişki vardır.

Dünya`daki sıralı milletlerden olan Türkler, tarihin çeşitli devirlerinde çok sayıda hanlıklar, beylikler, devletler ve yüce devletler kurmuşlar ve kurmaya da devam etmektedirler. Bazı bölgelerde ise devlet olmayan, sömürge ve azınlık durumunda olan Türkler de bulunmaktadır.

Eldeki eser üniversitelerimizin coğrafya, sosyal bilgiler, sınıf öğretmenliği ve diğer bölümlerinde okutulan “Türk Dünyası Coğrafyası", “Türk Kültür Coğrafyası" başta olmak üzere öğrencilerimize yardımcı olmak üzere hazırlanmıştır. Ayrıca çalışmada Türk Dünyası`na yönelik son bilimsel veriler sistematik ve bütüncül olarak değerlendirmeler şeklinde verilerek, konuya ilgi duyan, merak edenlerin ihtiyaçlarının karşılanması ve akademik çalışmalarda bilimsel kaynak niteliği taşımasına özen gösterilmiştir.

TESLİMAT BİLGİSİ

3 gün
3 gün içerisinde kargoya edilir.

YORUM YAP

Yorumu Gönder
Müşteri Hizmetleri
0212 528 85 41